Jak w ciągu 30 sekund zaoszczędzić 20 - 30% swoich zwykłych kosztów życia?Chcesz w ciągu następnych 30 sekund zaoszczędzić od 20 do 30% swoich zwykłych kosztów życia? Jeśli tak (a kto by nie chciał), to jedyne co musisz zrobić, aby to osiągnąć, to:

Weź wszystkie swoje karty kredytowe, potnij je na kawałki, a następnie wyrzuć do kosza.

To wszystko, ale …

Możesz zapytać: w jaki sposób ta prosta czynność jest w stanie obniżyć w tak radykalny sposób Twoje koszta życia? Mówimy tutaj nawet o 30% w ciągu najbliższego roku.

Sprawa jest dość prosta. Badania statystyczne pokazują, że dzieje się tak z takiego prostego powodu, jakim jest zbyt łatwy dostęp do pieniędzy, których faktycznie nie posiadasz, a który zapewniają karty kredytowe. Ten dostęp, stwarza iluzję zakupów za cudze pieniądze. Tak w istocie jest, bo najpierw płacisz pieniędzmi banku, ale potem musisz je oddać korzystając z własnych, ciężko zarobionych pieniędzy. To wszystko, z kolei, przekłada się na dużą pokusę wydawania, której tak wielu z nas nie potrafi się oprzeć, tak że o wiele lepiej jest przeciwdziałać zawczasu, nim popadnie się w jakieś skrajnie duże i niebezpiecznie długi.

Na podstawie: Allen G. Robert, Jak pomnożyć źródla swoich dochodów? Wolters Kluwer Polska, Kraków 2007.

Tylko sprawdzone w praktyce sposoby oszczędzania

http://www.jak-oszczedzac.info/

Podziel się z innymi: These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
 • del.icio.us
 • Gwar
 • Technorati
 • Wykop

2 odpowiedzi do “Jak w ciągu 30 sekund zaoszczędzić 20 - 30% swoich zwykłych kosztów życia?”

 1. Kavin Pisze:

  Wydajac pieniadze uczysz sie jak postepowac z nimi. Pieniadze sa dla ludzi bez wzgledu na sposoby ich pozyskania. Oszczedzanie daje negatywne skutki psychiczne :) nie mowiac o inflacji. Wiec za 30 % lepiej brac i wydawac. Wydajac i kupujac uczymy sie i pozyskujemy wiedze o tym co kupic by sie rozwinac. W czasie splaty wiemy jakie bledy popelnilismy i dlaczego tak sie czujemy a nie inaczej. Zycie jest zbyt krotkie by oszczedzac :) Oszczedzamy wydajac.. a i czasem mozna na tym dobrze zarobic.

 2. Paweł Sygnowski Pisze:

  Kavin (pomijając resztę Twojej wypowiedzi) piszesz “Oszczedzanie daje negatywne skutki psychiczne”. To naprawdę ciekawe.

  Można wiedzieć, jakie konkretne?

Zostaw odpowiedź