Jak przełamać ograniczające Cię bariery?Każdego dnia ludzkość przełamuje kolejne bariery. Praktycznie codziennie bite są rekordy świata w różnych dyscyplinach sportowych. Naukowcy odkrywają i stosują coraz bardziej zdumiewające technologie i wynalazki. To co jeszcze kilka lat temu było niemożliwe, dzisiaj jest w powszechnym użytku i jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Pisze Ci o tych przykładach, ponieważ chcę pokazać a może i nawet udowodnić Ci, że Ty również możesz dokonać czegoś przełomowego w swoim życiu, nawet czegoś, co dzisiaj wydaje Ci się niemożliwe.

Mimo że wokół nas tak wielu ludzi dokonuje wspaniałych, inspirujących czynów, to wciąż są ludzie, którzy uważają, że nawet znalezienie lepszej pracy jest niemożliwe. Codziennie słyszę narzekania ludzi jak to jest źle niedobrze i wszystko jest bez sensu.

Prawda jest taka, że nie do końca wszystko jest złe i bez sensu. Bardzo często to my sami tak się nastawiamy psychicznie, że nic nie ma sensu. Albo mamy zbyt wygórowane ambicje, które potem w starciu z twardą rzeczywistością rozbijają się o przeszkody, albo mierzymy dużo za nisko.

Ale czy to jest powód, aby rezygnować?

Zanim w ogóle wyznaczysz sobie jakiś cel zadaj sobie kilka pytań, które pomogą Ci określić czy to, co chcesz osiągnąć przyniesie Ci zadowolenie. Oto one

Co chciałbyś, aby ludzie mówili o Tobie żegnając Cię na pogrzebie?

Gdybyś miał zapisać swoją drogę życia od końca (od dnia pogrzebu) aż do początku, to jakbyś ją zaczął i jakby potoczyło się Twoje życie, aż do momentu, w którym jesteś?

Te ćwiczeni mogą negatywnie kojarzyć się z pogrzebem lub ze śmiercią, ale tak naprawdę pozwalają Ci uświadomić sobie bardzo, ale to bardzo ważną rzecz. Odpowiadając na te pytania i zapisując od końca historię swojego życia, jak gdyby wyznaczasz drogę od końca do momentu, w którym jesteś.

To trochę jak gdyby rozwiązywać łamigłówkę z labiryntem, ale zaczynając nie od miejsca startu, ale od wyjścia. Tak czy inaczej zawsze osiągniesz swój cel i zrobisz to bez zapędzenia się w ślepą uliczkę.

Wykonaj te ćwiczenie jeśli czujesz, że nie za bardzo wiesz gdzie zmierza Twoje życie i nie wiesz co robić. Dzisiaj wieczorem po prostu usiądź, weź kartkę papieru i zapisz swoją drogę, którą będziesz w przyszłości podążać. Czasami taki spojrzenie w daleką przyszłość potrafi naprawdę rozjaśnić wiele problemów i co najważniejsze zobaczyć jak może wyglądać Twoja przyszłość i czy chcesz taką przyszłość.

Podziel się z innymi: These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
  • del.icio.us
  • Gwar
  • Technorati
  • Wykop

Zostaw odpowiedź