Carpe diem ? czyli klucz do sukcesu w życiuKtóż zna nie słyszał słynnego powiedzenia Horacego


Carpe diem - chwytaj dzień, ciesz się tym, co jest teraz.

No właśnie. Wielu ludzi uważa, że żyje według filozofii ?Carpe diem?. Starają się możliwie najlepiej wykorzystać czas, który jest im dany na świecie, więc bawią się i cieszą życiem. Ja chciałem poruszyć to zagadnienie trochę z innej perspektywy. Zupełnie innej niż przyzwyczajono nas myśleć.

Jakiś czas temu słyszałem wywiad
z jednym trenerów motywacyjnych, który uczył ludzi jak dojść do dużych pieniędzy. Powiedział on wtedy, że wyjawi wszystkim sekret zarabiania ogromnych pieniędzy. Mówił, że jeśli ktoś wykorzysta tylko tę poradę w swojej karierze lub biznesie, to ma gwarantowane zarabianie co najmniej pięć albo i więcej razy więcej niż teraz.


Ogromnie zaciekawiło mnie
, co to za sekret osiągnięcia, aż tak dużego sukcesu. Trener powiedział wtedy, że tą najważniejszą umiejętnością, która pozwoli Ci zarobić ogromne pieniądze, jest umiejętność natychmiastowego działania.

Jeśli będziesz potrafił natychmiast działać, jeśli będziesz potrafił wcielać natychmiast swoje pomysły w życie i nie czekać na lepsze czasy czy inne ?lepsze? warunki, to staniesz się bogaty.

W jaki sposób to stwierdzenie łączy się z Carpe diem?

Otóż, jeśli zaczniesz stosować regułę ?Carpe diem?
w osiągnięciu swojego sukcesu, to natychmiast będziesz realizować swoje pomysły.

Chcesz schudnąć, to ?Carpe diem? i zaczynaj już teraz, już dziś. Chcesz zarabiać dużo większe pieniądze, to Carpe diem i zacznij już teraz.

Nie jutro ani nie za tydzień albo w następnym roku
, tylko teraz w tym dniu. Właśnie w tej chwili jest najlepszy moment na realizację swoich marzeń i celów. Stosuj zasadę Carpe diem, do swoich postanowień i zacznij je realizować już teraz.

Podziel się z innymi: These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
  • del.icio.us
  • Gwar
  • Technorati
  • Wykop

2 odpowiedzi do “Carpe diem ? czyli klucz do sukcesu w życiu”

  1. Marta Pisze:

    obym trafiala tylko na takie artykuly…naprawde ,bardzo ciekawa,motywujaca do dzialania wypowiedz…prosze o wiecej,moze jakies tytoly ksiazek?pozdrawiam serdecznie:)

  2. Marta Pisze:

    super artykol prosze o tytoly ksiazek

Zostaw odpowiedź