Jak wybrać właściwą drogę do sukcesu??W którą stronę mam iść??
Zapytała Alicja

“To zależy gdzie chcesz iść”
Odpowiedział królik

?Ale ja nie wiem gdzie chcę iść?

?W takim razie co za różnica gdzie pójdziesz?

Ten prosty, wręcz dziecinny dialog z ?Alicji z Krainy Czarów? idealnie odzwierciedla sposób postępowania wielu ludzi. Ilu z nas chce dojść do czegoś w życiu, chce spełnić swoje marzenia, osiągnąć coś wielkiego. Z pewnością większość ludzi.

Jednak ile osób tak naprawdę to osiąga? Ile osób z wielkich marzeń musi zrezygnować na rzecz codziennych obowiązków? Ile osób gonitwę z marzeniami musi zostawić dla gonitwy za pieniędzmi, które mają pozwolić się tylko utrzymać, a nie realizować swoje marzenia?

No właśnie. Czasami może wydawać się, że w życiu podjęliśmy jakąś złą decyzję. Zamiast skręcić w lewo, poszliśmy w prawo. Zamiast robić coś, zaprzestaliśmy tego i wskutek jednej jedynej decyzji wszystko potoczyło się innym, niekoniecznie szczęśliwym dla nas torem.

Co więc zrobić, aby nasze życie potoczyło się w taki sposób jak tego oczekujemy?

No cóż nie jest to łatwe zdanie, jednak są pewne podstawy i najważniejsze zasady osiągania tego, co zechcesz.

Najpierw musisz wyznaczyć swój cel. Musisz konkretnie sprecyzować, co chcesz osiągnąć. Większość ludzi nigdy nawet nie pomyśli nad tym, co chce osiągnąć, tylko żyje z dnia na dzień bez celu, co prowadzi do tego, że nic nie osiągają. Zresztą jak można dojść w dane miejsce skoro nawet nie wiemy co to za miejsce.

Określ swój cel dokładnie
. Nie zostawiaj żadnych niedopowiedzeń ani niejasności. Jeśli chcesz dojść do miejsca, które sobie założyłeś, to musisz wiedzieć, co to za miejsce, bo wtedy będziesz mógł zacząć szukać właściwej drogi.

Kiedy określisz już dokładnie swój cel, wtedy możesz zacząć wyznaczać drogę, która będzie sposobem realizacji danego celu. Wykonując tylko tę prostą czynność, natychmiast zwiększysz swoje szanse na osiągniecie celu, co najmniej o kilkaset procent i znacznie wyprzedzisz większość ludzi, która żyje z dnia na dzień nic nie pilnując i idąc przez swoje życie po omacku.

Podziel się z innymi: These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
  • del.icio.us
  • Gwar
  • Technorati
  • Wykop

Jedna odpowiedź do “Jak wybrać właściwą drogę do sukcesu?”

  1. Dorota Pisze:

    Doklanie, spotkalam juz sie z przytoczeniem tego cytatu z Alicji w ksiazce pt. “Grzeczne dziewczynki sie nie bogaca” Lois Frankel o mysleniu finansowym. I takze zostal uzyty do odwierciedlenia sytuacji ludzi ktorzy nie sa zdecydowani w ktora strone podazyc. Co jest wynikiem bladzenia i trudnosci z trafieniem do celu. Alicja to takze aluzja do osoby “grzecznej”, pozwalajacej na to aby inni podejmowali decyzje za nia. To fak ze czesto wielu ludzi staje na rozdrozu ale w ktoras strone pojsc trzeba, w mniare szybko przemyslec wybor i zaryzykowac.Pozdrawiam

Zostaw odpowiedź