Jak wprowadzić w swoim życiu poważne zmiany?Jeśli chcesz wprowadzić poważne zmiany w swoim życiu, to od razu mogę Ci powiedzieć, że nie jest to prosty szybki i łatwy proces. Niezależnie czy jest to schudnięcie, czy osiągniecie sukcesu zawodowego, poważne zmiany w życiu nie są proste.

Każdy, kto próbował coś zmienić w sobie np. cechę charakteru albo ilość zbędnych kilogramów na pewno ma doświadczenie porażki. Chyba nikt nie potrafi automatycznie niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zmieniać się tak jak chce.

Czasami zmiana wymaga lat pracy nad sobą
, czasami zmiana wymaga wielu wyrzeczeń i odmawiania sobie przyjemności. Jeśli chcesz zmienić swoje ciało, to musisz zmienić swoje kulinarne przyzwyczajenia i zrezygnować z tego, co lubisz jeść a jest niezdrowe. Jeśli chcesz więcej zarabiać, to musisz zmienić prace albo założyć własna działalność co wiąże się z ryzykiem i możliwością poniesienia strat.

Jednak niezależnie
, od czego zaczynasz i co sprawia, że podejmujesz decyzje o zmianie, to aby ta zmiana naprawdę mogła w Tobie nastąpić i urzeczywistnić się, to musi ona odbyć się najpierw w Tobie.

Specjalnie piszę w Tobie, ponieważ każda ważna zmiana, musi najpierw nastąpić w środku Ciebie, w Twoim sercu, w Twoim umyśle. Jeśli taka wewnętrzna zmiana nie nastąpi, to gwarantuje Ci, że efekty zmiany na długo nie będą widoczne.

Możesz schudnąć na kilka miesięcy, ale jeśli nie zmienisz się wewnętrznie, nie zmienisz swojego nastawienia do jedzenia i nie zmienisz swoich przyzwyczajeń, nadal nie będziesz w stanie odmówić sobie kilku słodkich przekąsek w ciągu dnia, a to sprawi, że znowu przytyjesz.

Jeśli zmiana Twojego życia ma być trwała, jeśli jej rezultaty mają trwać na długi czas, to najpierw zmień to, co masz w środku, a dopiero potem bierz się to, co masz na zewnątrz.

Podziel się z innymi: These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
 • del.icio.us
 • Gwar
 • Technorati
 • Wykop

Jedna odpowiedź do “Jak wprowadzić w swoim życiu poważne zmiany?”

 1. Michał Toczyski Pisze:

  Różne mądre książki, filmy kształtują naszą osobowość i mogą zmienić nasz światopogląd. Tradycyjnie można wymienic tutaj pozycję Roberta Kiyosakiego, Kamila Cebulskiego i innych autorów.

  Jednak jeśli wyrobimy w sobie tzw. filtry percepcyjne w kierunku: sukcesu, celu, marzenia, biznesu etc., to kształtowanie naszego światopoglądu przychodzi znacznie łatwiej.

  Mianowicie poza książkami, szkoleniami, dostrzegamy to, co robią inni, by osiągnąć sukces. I zaczynamy ich naśladować. Oczywiście w sposób kreatywny, tzn. dostosowujemy to, co robi i jak robi do naszej sytuacji.

  Z samego przebywania z ludźmi sukcesu, biznesu wyciągamy często więcej niż z różnych szkoleń, książek, artykułów. Warto przebić się przez wszystko i dotrzeć do takiej osoby, mentora (nie jednego :) ) i odkryć jej sposób myślenia. Zauważamy wtedy, dlaczego jej się udaje, a nam… nie do końca.

Zostaw odpowiedź