Jak wykorzystasz swoje 24 godziny?Każdy z nas jest inny, każdy z nas ma inne talenty umiejętności czy możliwości rozwoju. Jedni mają więcej talentu, inni potrafią ciężej pracować. Taka jest naturalna kolej rzeczy. Jenak jest coś, czego wszyscy mamy po równo. Jest jeden decydujący czynnik osiągania sukcesu, który został nam dany w równej ilości.

Tyle samo ma go George Bush i sąsiadka Halina z piątego piętra. Tyle samo mam go ja, jak i Ty. Co to za tajemniczy czynnik - oczywiście czas.

Pomyśl, każdy z nas ma tyle samo czasu. Każdy z nas ma codziennie 24 godziny - nie mniej ani nie więcej.

Pytanie brzmi następująco: dlaczego jedne osoby wykorzystują swój czas i osiągają bardzo dużo, zakładają od zera wielkie firmy, osiągają rekordy sportowe itd. Z drugiej strony inne osoby również mając 24 godziny do dyspozycji, cały czas walczą o przetrwanie, tkwiąc w nudnej pracy, której nie lubią.

Widzisz sztuka zarządzania swoim czasem, jest tak naprawdę sztuką zarządzania swoim życiem. To od Ciebie zależy, jak wykorzystasz swoje 24 godziny. To od Ciebie zależy na, co poświęcisz i w co zainwestujesz swój czas.

Czytałem ostatnio o bardzo ciekawej teorii.

Wyobraź sobie, że 24 godziny, który masz do dyspozycji, to pokój który ma 24m2. Jeśli zaśmiecisz go masą niepotrzebnych przedmiotów (oglądaniem seriali i innymi nieproduktywnymi rzeczami) będzie w nim nieporządek i ciężko Ci będzie się poruszać. Nie będziesz mógł też wstawić do niego nowych, lepszych mebli czy zaprosić kogoś ważnego.

Jeśli jednak w swoim pokoju zrobisz porządek. Zorganizujesz wszystko, wyrzucisz niepotrzebne graty na śmietnik oraz pochowasz to, co jest potrzebne w odpowiednich szufladach (zorganizujesz swój czas). Wtedy z łatwością będziesz mógł poruszać się po pokoju. Nic nie będzie Ci zagracało drogi, a i Twoje samopoczucie będzie znacznie lepsze, bo lepiej się mieszka tam gdzie jest czysto i schludnie.

Rozumiesz co mam na myśli?

Zarządzanie swoim czasem, to trochę jak zarządzanie swoim życiem
. Codziennie podejmujesz decyzje, który wpływają na Twoje życie. Może ono przez Twoje decyzje przypominać wysypisko śmieci, a może też przypominać schludne biuro. Wybór należy do Ciebie.

Podziel się z innymi: These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
 • del.icio.us
 • Gwar
 • Technorati
 • Wykop

4 odpowiedzi do “Jak wykorzystasz swoje 24 godziny?”

 1. Piotr Pisze:

  Rozumiem ale wszystkiego nie da sie samemu zrobic, chocbym chcial. Nie dla psa kielbasa. Pozdrawiam

 2. Monika Pisze:

  Ja bym tu jeszcze napisała o przyczynach “bałaganu”. Ponadto sądzę, że czasem warto przeznaczyć jakąś ilość czasu na bezproduktywny relaks - ot tak, żeby nie być mało skutecznym (bo nie wypoczętym) zombi. W ogóle uważam, że temat nie został wyczerpany ;) aczkolwiek gdyby to rozwinąć, byłby świetny artykuł.

 3. Dana Pisze:

  Gratuluję podejścia Piotrze. Rzeczywiście, ta kiełbasa najwyraźniej nie dla Ciebie…

 4. Artur Pisze:

  Świetny artykuł. Tak jak sportowiec na zawody nie zabiera ze sobą 1000 gadżetów, tylko to co jest mu potrzebne do np. dobiegnięcia do mety. Po drodze nie rozgląda się po bokach, nie patrzy na reklamy, bo dla niego liczy się cel - meta :)

Zostaw odpowiedź