Jak przezwyciężyć strach przed sukcesem?Niektórzy ludzie boją się sukcesu równie mocno, co inni porażki. Wiem, że brzmi to dziwnie, ale to prawda. Strach przed sukcesem blokuje nasze działanie i nie pozwala wreszcie osiągnąć tego, o czym marzyliśmy. Jeśli do tej pory strach przed zwycięstwami w życiu blokował Twój rozwój, oto kilka praktycznych porad, które pozwolą Ci ruszyć z kopyta w kierunku sukcesu!

Po pierwsze pozwól sobie na sukces. Zbyt wielu ludzi wciąż roztrząsa swoje porażki, zamiast skupić się na tym, co przed nimi. Rozmyślanie o przegranej nic Ci nie da i im szybciej sobie z tego zdasz sprawę, tym lepiej. Zostaw porażkę tam, gdzie jest jej miejsce, czyli za sobą.

Po drugie, obiecaj sobie sukces
. Sukces należy się każdemu z nas. Niezależnie jak do tej pory wyglądało Twoje życie, masz prawo, aby się nim w pełni cieszyć. Każdy z nas zasługuje na to, aby odnosić w życiu zwycięstwa. Obiecaj sobie, że zaczniesz odnosić sukcesy w życiu i traktuj tę obietnicę bardzo poważnie.

Następnie, zaplanuj swój sukces
. Zadziwiające, ale wielu ludzi nigdy nie planuje swojego sukcesu ani sposobu, w jaki go osiągną. Zwyczajnie chcą ?coś? osiągnąć nawet nie mając sprecyzowanej wizji, jak to zrobią. Z drugiej strony są osoby zabezpieczone na ?czarną godzinę?, które dobrze wiedzą jak działać albo gdzie się udać w razie problemów. Wniosek jest oczywisty. Tak samo, jak powinieneś mieć plan awaryjny w wypadku porażki, tak samo musisz mieć plan działania do sukcesu.

W końcu, otocz się właściwymi ludźmi
. Pamiętaj, że to z kim się zadajesz wpływa na, to jaki jesteś i o czym myślisz. Jeśli będziesz się zadawał z samymi imprezowiczami, którzy żyją tylko chwilą i wyśmiewają każdego, kto się wychyli z szeregu, to Twoja obawa przed sukcesem będzie tylko sztucznie podwyższana.

Otocz się ludźmi, którzy działają i również dążą do sukcesu, zarażaj się od nich motywacją i entuzjazmem do działania. Nie namawiam Cię do rezygnowania z czyjegoś towarzystwa, bo jest za mało nastawione na sukces. Jednak warto by było, żebyś dobrze zastanowił się czyich podpowiedzi słuchasz i kto wpływa na, to jaki jesteś.

Sukces jest możliwy i zamiast starać się wymyślać co złego może Ci on przynieść, lepiej zajmij się działaniem, które Cię zbliży do osiągnięcia celu. Najskuteczniej przełamiesz swój strach przed sukcesem osiągając swoje cele i przekonując się jak, to jest naprawdę. Nie bój się też zmian, które on przyniesie, zmiany są naturalną częścią naszego życia.

Podziel się z innymi: These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
  • del.icio.us
  • Gwar
  • Technorati
  • Wykop

Zostaw odpowiedź