Wywiad z Mariuszem SzubąPiotr Adamczyk: Cześć Mariusz. Dzięki że znalazłeś czas, żeby odpowiedzieć na kilka moich pytań. Wiem, że jesteś świeżo po szkoleniu, które było w sobotę, może powiesz kilka słów o przebiegu szkolenia? Wydarzyło się coś wyjątkowego?

Mariusz Szuba: Każde szkolenie ma w sobie wiele wyjątkowego. Najbardziej wyjątkowi są uczestnicy. Jestem bardzo zadowolony z tego dnia. Myślę, że duża część uczestników pójdzie ostro do przodu i wierzę całym sobą, że będą podejmować bardzo silne decyzje i działania.

Piotr: Ok. Może teraz zacznijmy od początku co sprawiło, że robisz to co robisz i jak wyglądała Twoja droga, do tego co osiągnąłeś?

Mariusz: Większość ludzi na początku swojego dorosłego życia szuka czegoś dzięki czemu rozwinie się na tak wielu poziomach, jak to możliwe. Marzenia młodych ludzi są bardzo kolorowe i tak trzymać! Po drodze jednak zdarzają się różnego rodzaju ?pułapki?, które jeden człowiek przyjmie jako lekcje, że trzeba inaczej, a inny ? że to niemożliwe do wykonania. Widzisz, na początku wpadłem w pułapkę jak wielu innych młodych ludzi. Podążałem za przekonaniami innych, że trzeba się narobić, żeby się nie wychylać, żeby zostać tutaj niżej, bo jak spadać to nie z wysoka:)

Później poznałem człowieka, który robi to czym się pasjonuje i utrzymuje z tego rodzinę. Mało tego ? pomaga innym dając im siłę do działania i wiarę w siebie pomagając także finansowo. Od dziecka lubię się dzielić, dlatego spodobał mi się taki pomysł. Poszedłem dalej i zacząłem robić to co on. Spodobało mi się i jestem tutaj.

Piotr: Z tego co czytałem na Twojej stronie specjalizujesz się w treningach z motywacji i zmiany osobistej u ludzi. Czy możesz dać nam dwie-trzy porady w tych dziedzinach?

Mariusz: Ludzie nie osiągają swoich celów z kilku przyczyn. Czasami nie wiedzą czego chcą lub wiedzą czego nie chcą motywując się do tego, by się nie zmotywować i pozostać w tym ?bezpiecznym gniazdku?. Całą zabawa, jaką jest nasze wspaniałe życie polega na uczestniczeniu w nim. Pomyśl gdzie będziesz kończąc tą przygodę. Czy powiesz do siebie ?To było wspaniałe?, czy ?Mogłem zrobić wiele rzeczy inaczej??
Daj sobie ten luksus i zacznij robić coś inaczej, zacznij żyć NAPRAWDĘ. Każda chwila jest najlepsza, by zacząć.

?Zacznij robić to co lubisz. Ucz się robić to coraz lepiej. Trzymaj kurs tak długo, aż będziesz to miał!?

Piotr: Prowadzisz bardzo znane szkolenie “Podróż bohatera” w którym już wzięło udział około 3000 osób z całej Polski. Czy możesz nam trochę opowiedzieć o nim?

Jeśli chodzi o szkolenie ?Podróż Bohatera?. Jest to dość specyficzny trening, który ma swój własny klimat. Za każdym razem jest inne, bo tak naprawdę grupa ?prowadzi? temat. Nie chodzi mi oczywiście o to, że uczestnicy mówią a ja słucham :) Chociaż to właśnie oni: swoimi pytaniami i sygnałami naprowadzają mnie na ten temat, który jest im potrzebny. Uwielbiam ten trening, bo jest mocny. Nie chodzi tutaj tylko o zmianę. Chodzi o odkrywanie swoich możliwości w nowy sposób. Każdy je ma, tylko nie każdy je potrafi zauważyć i wykorzystać.

Piotr: Co daję Ci motywację do działania? Co Cię nakręca do tego wszystkiego?

Mariusz: Dobre pytanie. Co mnie nakręca? Przyszłość mnie nakręca! Uwielbiam dynamikę. Jak coś jest do zrobienia (im trudniejsze tym lepiej) biorę się za to i sprawdzam jak szybko mogę to osiągnąć. Nakręca mnie uczucie, które czeka na mnie tam ? za przysłowiowym rogiem, który jest blisko. A jeśli jest daleko ? to idę szybciej:)

Motywacje do działania daje mi moja rodzina. Moja żona Asia, która jest moim największym krytykiem ? konstruktywnym, ZAWSZE); Moja córeczka. Wizja jej przyszłości, możliwości, które mogę jej przekazać, by była tak głodna soczystego korzystania z życia jak ja. Jak wiesz, dla większości z nasz jesteśmy zawsze numerem pierwszym i najważniejszym dopóki nie pojawi się dziecko. Teraz ona jest najważniejsza, zrobię dla niej zupełnie wszystko. Moja rola to dać jej możliwości i umiejętności korzystania z nich. Dlatego wciąż się uczę i to także mnie napędza!

Piotr: Czy masz jakiegoś swojego mentora, osobę na której się wzorujesz, która inspiruje Cię do działania? Dlaczego akurat ta osoba?

Mariusz: Moja żona jest moim mentorem. Jej rady są dla mnie skarbem, bo wiem, że robi to z serca. Potem jest długo, długo nic i Anthony Robbins. Facet, którego warto modelować. Jest moim mentorem na płaszczyźnie zawodowej. Osiągnął już bardzo dużo pomagając innym i zna drogę na skróty.

Piotr: Gdybyś miał dać komuś tylko jedną najważniejszą radę na całe życie, co by to było?

Mariusz: Zostaw przeszłość za sobą, biorąc z niej to co jest ci potrzebne. Miej odwagę się zmienić bez względu na to co mówią inni ZAWSZE miej swój cel. Stwórz nowy zanim osiągniesz pierwszy. Obudź się wreszcie! Korzystaj z okazji KAŻDEJ. A jak się nie uda? Chrzanić to. Przynajmniej nauczysz się czegoś nowego. A jak się będą śmiali z Twoich ambicji? Będziesz miał większą satysfakcję jak zobaczysz ich miny z pozycji Twojego zwycięstwa. To chyba więcej niż jedna rada:)

Piotr: Tak to dużo więcej, ale nic nie szkodzi:) Jeszcze raz dzięki, że poświęciłeś swój czas, żeby odpowiedzieć na te kilka pytań. Może jest coś co chciałbyś przekazać naszym czytelnikom? Może chcesz się podzielić z nami czymś wartościowym na koniec?

Mariusz: Każdy zaczynał od początku. Ten, który osiągnął potężny sukces też był kiedyś tam gdzie Ty. Poniósł więcej porażek niż większość ludzi. A teraz piszą o nim książki. Jak będą pisać o Tobie?


Świetny wywiad prawda? Jednak to jeszcze nie koniec niespodzianek.
Mariusz był dla nas na tyle miły, że każdy kto zapisze sie na jego szkolenie (nawet ja:) “Podróż bohatera” przez ten link, dostanie zniżkę w wysokości 123 złotych. (zniżka jest ważna tylko do 10 lutego 2008 roku)

Jeśli zastanawiałeś się czy wziąć udział w tym sławnym szkoleniu, to teraz już nie masz wymówek, aby odłożyć decyzję na później.


Szkolenie “Podróż bohatera” - 123 złote taniej

Podziel się z innymi: These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
 • del.icio.us
 • Gwar
 • Technorati
 • Wykop

9 odpowiedzi do “Wywiad z Mariuszem Szubą”

 1. Magdalena Pisze:

  W koncu strona na ktora czekalam :) ciekawe posty :) będę na pewno wiernym czytelnikiem…jedyne co mi nie odpowiada ( a jestem osobą która prowadzi kilka blogów) to za dużo jest arytkulow na głownej stronie…lepiej byloby gdyby byl jeden gora 2 ;)

 2. antykaczy.blog Pisze:

  heh no marzenia młodych ludzi zazwyczaj bywaja b kolorowe i piekne :-)

 3. Monika Pisze:

  fajnie jest je realizować:)

 4. Marek Pisze:

  a ja jestem za tym aby tych artykułów było jak najwięcej. :) W końcu dobrych rad i praktycznej wiedzy nigdy za wiele :)

 5. danuta Pisze:

  Bardzo sie ciesze Mariusz ze jestes tam gdzie jestes…Całusy dla Ciebie Asiu i moja wnusiu Marcelinko …..bardzo Was KOCHAMY
  Dana i EDUS

 6. Staszek Pisze:

  Bardzo licze na to, ze beda to dlugie wypowidzi/porady, jak sobie zoorganizowac prowadzenie biznesu, jak zoptymalizowac swoje dzialania, algorytm czy cos takiego.

  Pozdrawiam wszystkich, Staszek

 7. Ireneusz Pisze:

  “Podróż bohatera” - byłem na tym szkoleniu i znów jadę.Tyle ENERGII POZYTYWNEJ jest w Mariuszu.Jeśli nie chcesz nic w życiu osiągnąć nie przyjeżdżaj, ale jeśli…. do zobaczenia 16 marca.Pozdrawiam.Ireneusz

 8. Robert Pisze:

  Bardzo fachowe porady. TO jest to czego nie szukałem, ale co bardzo jest mi potrzebne…

 9. Dariusz Pisze:

  Ciekawe porady…

Zostaw odpowiedź